کانال تلگرام بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

جديترين تحليل و پيش بيني از آينده قيمت طلا >>> پيش بيني موسسه مالی گلدمن ساش آمریکا از كاهش قيمت طلا به زير 1000 دلار // 23 آذر94

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه


+  ++   +++
جديترين تحليل و پيش بيني از آينده قيمت طلا

>>> پيش بيني موسسه مالی گلدمن ساش آمریکا از كاهش قيمت طلا به زير 1000 دلار // 23 آذر94   

 

وب سايت بورس نگار - موسسه مالی گلدمن ساش آمریکا در جديدترين پیش بینی اش اعلام کرد که قیمت هر اونس طلا به زودی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار می رسد...


وب سايت بورس نگار - موسسه مالی گلدمن ساش آمریکا در جديدترين پیش بینی اعلام کرد که قیمت هر اونس طلا به زودی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار می رسد. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، افت قیمت طلا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس فرصت مناسب مجددی را برای خرید این فلز زرد فراهم خواهد کرد.


 قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز دوشنبه در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا با افزایش نسبی روبرو شده ولی گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره و تقویت ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت این فلز زرد وارد می کند.
به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز ، بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی و تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا در نشست آتی خود نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش خواهد داد.

 

بر اساس این گزارش افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا می تواند موجب تقویت ارزش دلار شده و در نتیجه به ضرر قیمت طلا تمام شود. به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست 15 و 16 دسامبر خود نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش خواهد داد. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از 9 درصد کاهش داشته تا برای سومین سال متوالی روندی نزولی را دنبال کند. قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1076 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز با رشد 0.3 درصدی روبرو شده بود.
 

مارک تو تحلیلگر ارشد موسسه مالی وینگ فانگ تاکید کرد: در حالی که فدرال رزرو آمریکا به زودی تصمیم خود در خصوص نرخ بهره را اعلام خواهد کرد، نوسانات قیمت طلا محدود خواهد بود. به نظر من گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا، پیش از این تاثیر خود را بر قیمت طلا گذاشته است. این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: اگر افزایش نرخ بهره آمریکا موجب تقویت بیشتر ارزش دلار شود باید منتظر کاهش قیمت طلا به زیر 1000 دلار در هر اونس باشیم.
 

اين گزارش حاکیست، میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2008 میلادی رسیده. بانک آمریکایی مریل لینچ نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که قیمت جهانی طلا اوایل سال 2016 میلادی تحت تاثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به کمتر از 950 دلار در هر اونس خواهد رسید.

 

برچسب ها: ,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید