کانال تلگرام بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

>> خبرهای خوش جمالی برای سهامداران سایپا >>> سایپا تا پایان سال جاری به سومین شرکت سرمایه ای در ایران تبدیل خواهد شد // 11 اسفند94

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 2 دقيقه


خبرهای خوش جمالی برای سهامداران سایپا

>>> سایپا تا پایان سال جاری به سومین شرکت سرمایه ای در ایران تبدیل خواهد شد // 11 اسفند94

 


 وب سایت بورس نگار - دکتر مهدی جمالی مدیرعامل سایپا در جریان برگزاری سومین همایش بین المللی صنعت خودرو با اشاره به ارزش دارایی های سایپا اظهار کرد: سایپا در حال حاضر 7 میلیارد دلار ارزش دارایی دارد و با اصلاح ساختار اقتصادی صورت گرفته در این مجموعه، سهام آن در بازار بورس ایران با رشد 145 درصدی مواجه شده که بیانگر آماده سازی این مجموعه برای همکاری های گسترده با شرکای معتبر جهانی است.


وی افزود: در سال های اخیر تحریم های ظالمانه ای بر علیه صنعت خودروسازی ایران اعمال شد، اما در حال حاضر فضا به طور کامل تغییر کرده و خودروسازان ایرانی آماده یک جهش بزرگ هستند. وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ صنعت خودروسازی ایران علیرغم محدودیت های شدید بین المللی تصریح کرد: توانمندی و استعدادهای موجود در ایران زمینه خروج صنعت خودروسازی از بحران را فراهم کرده در حال حاضر در شرایط پساتحریم، ایران آماده ایجاد ارتباط جدید با دنیا است.


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه تاکید کرد: در سال 2014 و با وجود شدیدترین تحریم ها، صنعت خودروسازی ایران توانسته رتبه سیزدهم را در جهان بدست آورد که بیانگر وجود توانمندی های فراوان در این صنعت است.


دکتر جمالی گفت: ایران قصد دارد مبدل به اصلی ترین تولیدکننده خودرو در منطقه خاورمیانه باشد و با توجه به موقعیت استثنایی و امنیت ایران در خاورمیانه، این هدف دست یافتنی خواهد بود. وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به شرایط کنونی گروه خودروسازی سایپا گفت: در حال حاضر ارزش شرکت سایپا 7 میلیارد دلار است و با توجه به اصلاحات صورت گرفته در ساختار مالی و اقتصادی، سهام این شرکت در بازار بورس ایران نیز با رشد 145 درصدی قیمت مواجه شده و جایگاه این مجموعه را ارتقا داده است.


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: سایپا قصد دارد به پایگاه تولید خودرو برای بازار 400 میلیونی ایران و کشورهای همسایه تبدیل شود و این امر با توجه به برخورداری از بهترین و پیشرفته ترین امکانات روز، سرمایه انسانی پرتجربه و توانمند و دانش مورد نیاز، محقق خواهد شد.


وی حمایت های دولت تدبیر و امید و وزارت صنعت، معدن و تجارت را کلید حل مشکلات صنعت خودروسازی ایران دانست و گفت: امروز با برخورداری از این حمایت ها، گروه سایپا به سوددهی رسیده و با خروج از زیان انباشته به رونق و توسعه دست خواهد یافت. وی با بیان این مطلب که دولت در رفع مشکلات، کمک های فراوانی به سایپا کرده گفت: تا پایان سال جاری به سومین شرکت سرمایه ای در ایران تبدیل خواهیم شد که این امر افتخاری برای همه است.


دکتر جمالی در خصوص نحوه همکاری با شرکای خارجی سایپا تاکید کرد: می خواهیم در شرایط برد برد و به صورت 50 درصدی مشارکت کنیم. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خاتمه با بیان این که سایپا دوره جدیدی از فعالیت های خود را آغاز کرده گفت: در سایه تدابیر دولت و مساعدت های وزارت صنعت، معدن و تجارت، سایپا آینده ای همراه با موفقیت در پیش رو دارد.// سایپانیوز

برچسب ها: ,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید