کانال تلگرام بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

>>جزئیات انتشار اوراق مرابحه 700‌میلیاردی ایران‌خودرو از زبان "ابوالفضل شهرآبادی" تامین سرمایه لوتوس پارسیان؛ سود این اوراق چقدرست؟//18 تیر96

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 3 دقيقه


>>جزئیات انتشار اوراق مرابحه 700‌میلیاردی ایران‌خودرو با کنسرسیوم تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین سرمایه ملت و امید از زبان ابوالفضل شهرآبادی؛ سود اوراق مرابحه و سررسید آن چگونه است؟//18 تیر96

 

کنسرسیوم سه‌جانبه برای تامین مالی ایران‌خودرو از بازار سرمایه


وب سایت بورس نگار - ابوالفضل شهرآبادی معاون تامین مالی تامین سرمایه لوتوس پارسیان از صدور موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار برای انتشار 700‌میلیارد تومان اوراق مرابحه شرکت ایران‌خودرو خبر داد. ابوالفضل شهرآبادی گفت: پیرو درخواست شرکت ایران‌خودرو مبنی بر تامین مالی 700 میلیارد تومانی برای خرید قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای تولید خودرو، بررسی‌ها و اقدامات لازم انجام شد و به دنبال پیگیری‌های انجام شده، موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار در این راستا صادر شد. به گزارش روابط‌عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، شهرآبادی درخصوص جزئیات این اوراق افزود: این اوراق جمعا به مبلغ 700 میلیارد تومان است و با سررسید 4 ساله، نرخ سود 18 درصد و با مواعد پرداخت سود سه‌ماهه، منتشر خواهد شد. مبلغ اسمی هر برگه یک میلیون ریال خواهد بود و در صورت صدور مجوز از سوی سازمان بورس، انتشار در بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

 
معاون تامین سرمایه لوتوس پارسیان درباره ارکان انتشار این اوراق گفت: از آنجا که مشاوره عرضه انتشار این اوراق توسط تامین سرمایه لوتوس پارسیان انجام شده است، این شرکت عضو پیشرو در تامین مالی یاد‌شده و دو رکن متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی این اوراق را دارا است. این درحالی است که دو شرکت تامین سرمایه ملت و امید نیز در مشارکت با لوتوس پارسیان، ارکان یاد شده را برای درصدی از اوراق برعهده خواهند داشت و به این ترتیب برای انتشار این اوراق کنسرسیومی از سوی سه شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان، ملت و امید تشکیل شده است. بانک ملت ضامن این اوراق است و سازمان حسابرسی هم به‌عنوان حسابرس اوراق انتخاب شده است. این مقام مسوول به ارتباط مثبت خودروسازی با بازار سرمایه اشاره کرد و یادآور شد: با در نظر گرفتن انتشار این اوراق و با مشاوره تامین سرمایه لوتوس پارسیان، صنعت خودرو از ابتدای سال جاری دوفقره تامین مالی جمعا به مبلغ 1.050 میلیارد تومان تامین مالی انجام داده است. مورد اول انتشار اوراق اجاره برای شرکت سایپا به مبلغ 350 میلیارد تومان بوده است و در صورت صدور مجوز انتشار اوراق مرابحه ایران‌خودرو از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، به زودی این اوراق نیز در بورس اوراق بهادار تهران عرضه خواهد شد.

شهرآبادی درخصوص عملکرد تامین سرمایه لوتوس پارسیان در حوزه تامین مالی در بازار سرمایه گفت: خوشبختانه تا‌کنون اقدامات موثر و مثبتی از سوی این شرکت در بازار سرمایه انجام شده است و همین اقدامات منجر به آن شد که در ارزیابی امسال سازمان بورس و اوراق بهادار، این شرکت به‌عنوان فعال‌ترین تامین سرمایه از لحاظ فعالیت اصلی معرفی شود. وی به حجم تامین مالی انجام شده با مشاوره این شرکت در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: لوتوس پارسیان از ابتدای فعالیت خود تا‌کنون 13 فقره اوراق به رقم 3.890 میلیارد تومان تامین مالی برای شرکت‌ها در بازار انجام داده که 4 فقره از این اوراق سررسید شده و با موفقیت تسویه شده است. همچنین در حال حاضر 3.525 میلیارد تومان اوراق بدهی تحت بازارگردانی تامین سرمایه لوتوس پارسیان در بازار سرمایه وجود دارد.

برچسب ها: ,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید