کانال تلگرام بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

رصد لحظه ای بازار حین معاملات

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

محل آگهی شما

فروشگاه مهارت نگار

🔶جزئیات و زمان آغاز دور جدید ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی بازار سرمایه؛ چه افرادی میتوانند در آزمون اصول بازار سرمایه ثبت نام کنند؟/14دی97

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 4 دقيقه


🔶🔶جزئیات و زمان آغاز دور جدید ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی بازار سرمایه؛ چه افرادی میتوانند در آزمون اصول بازار سرمایه ثبت نام کنند؟/14دی97

 

وب سایت بورس نگار - دور جدید ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی بازار سرمایه از فردا آغاز خواهد شد این آزمون مبتنی بر استاندارد CFA و با عناوین دروس درباره فهم وتحليل صورتهاي مالي، مقدمات بازارها، ابزارهاونهادهاي مالي، مقدمات امورمالي شرکتي، مقدماتي براقتصاد، روش هاي کمي مقدماتي، اصول بازارسرمايه اسلامي واخلاق حرفه اي و مقررات اصول بازارسرمايه برگزار می شود ...

 

اخبار بورس تهران - شاهین احمدی، رئیس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به زمان آغاز ثبت‌نام آزمون‌های الکترونیکی بازار سرمایه عنوان کرد: به منظور انجام برنامه‌‌ریزی لازم توسط داوطلبان و انتخاب زمان مناسب، ثبت‌نام آزمون‌های هفت‌‌گانه بازار سرمایه برای دوره سه ماه اول سال ۱۳۹۸ آغاز شده و در این دوره همه متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ۱۵ دی‌ماه ثبت‌نام کنند.


احمدی تاکید کرد: براساس مصوبات کمیته گواهی‌‌نامه‌‌های حرفه‌ای، دانشجویانی که تا پیش از برگزاری آزمون‌ها بتوانند حداقل مدرک دانشگاهی خود را (مدرک کارشناسی) پس از تایید از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند، می‌توانند در آزمون‌های بازار سرمایه شرکت کنند. وی ادامه داد: برخی از داوطلبان بدون مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی آزمون‌ها و تنها براساس شنیده‌ها اقدام به ثبت‌نام در آزمون‌هایی می‌کنند که نیاز به گذران واحدهای پیش‌نیاز دارد، لذا این دسته از داوطلبان باید دقت کنند که در صورت به وجود آمدن چنین مشکلاتی، آزمون آنها ابطال می‌شود.


احمدی گفت: لازم است تمامی متقاضیان پیش از ثبت نام در هر آزمونی، حتما شرایط عمومی و اختصاصی آن آزمون که بر روی سایت مرکز آموزش قرار دارد را به دقت مطالعه کنند. بدیهی است در صورتی که مقررات موجود رعایت نشود، مسوولیت‌ آن به عهده داوطلب خواهد بود. رئیس مرکز آموزش با اشاره به برخی معافیت‌‌ها در آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه عنوان کرد: برابر مصوبات هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، افرادی که سطح یک مدرک بین‌المللی CFA را با موفقیت گذرانده‌اند می‌توانند در آزمونی که تحت عنوان اصول بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) است ثبت‌نام کنند.


وی افزود: اگر این دسته از داوطلبان در دو درس اصول بازار اسلامی و اخلاق حرفه‌‌ای و مقررات اصول بازار سرمایه حداقل نمره ۵۰ را کسب کنند می‌توانند پس از گذراندن دوره آموزشی، گواهی‌نامه اصول بازار را دریافت کنند. همچنین دارندگان مدرک سطح دو CFA در صورت داشتن گواهی‌‌نامه اصول بازار سرمایه می‌توانند در آزمون مقررات تحلیلگری بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) که برای این افراد پیش‌‌بینی شده شرکت و به شرط اخذ حدنصاب ۵۰، گواهی‌نامه موصوف را دریافت کنند. این مقام مسوول ادامه داد: درخصوص آزمون معامله‌گری بازار سرمایه نیز مصوباتی وجود دارد که در بخش آشنایی با گواهی‌‌نامه‌ها و شرایط عمومی و اختصاصی سایت بارگذاری شده است. برای آشنایی با سرفصل‌ آزمون‌ها، شرایط عمومی و اختصاصی و همچنین برنامه زمان‌‌بندی آزمون‌‌ها به سایت اداره آموزش و امور گواهی‌‌نامه‌‌های حرفه‌ای به نشانی icmc.seo.ir مراجعه کنید.// سنا


++ متن کامل اطلاعیه:
ثبت نام آزمونهای سه ماهه اول 98 از پانزدهم دی ماه آغاز می شود.
به اطلاع داوطلبین شرکت در آزمون های حرفه ای بازار سرمایه می رساند ثبت نام آزمون های سه ماهه اول 1398 از پانزدهم دی ماه آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.


نکات مهم:
1- قبل از ثبت نام حتما شرایط عمومی و اختصاصی آزمون ها را مطالعه کنید.
2- رعایت پیش نیاز برای آزمون ها الزامی است. بدیهی است در صورت عدم رعایت مقررات موجود، آزمون ابطال خواهد شد.
3- با توجه به برنامه ریزی خود تاریخ و ساعت آزمون را انتخاب کنید. پس از اتمام مهلت ویرایش و یا تکمیل ظرفیت آزمون ها، امکان جابجایی وجود نخواهد داشت.
4- هزینه ثبت نام آزمون ها به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. (به دلیل برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی و عدم امکان جایگزینی)
5- تمامی آزمون ها به صورت الکترونیکی و فقط در تهران برگزار خواهد شد
6- پرداخت هزینه به منزله تکمیل ثبت نام است. لذا ذخیره آزمون تا زمانی که ظرفیت آزمون تکمیل نشده باشد باقی خواهد ماند.(درج عبارت در انتظار آزمون در پروفایل شخصی، نشانگر تکمیل فرآیند ثبت نام است)
7- در این دوره تمامی داوطلبین می توانند در آزمون ها ثبت نام کنند.

برچسب ها: ,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید
کارگزاری بانک سامان