کانال تلگرام بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

همه چیز درباره موشک بالستیک آزمایش شده «عماد» وبازتاب آن در رسانه‌ها >>> برد موشک عماد چقدر است؟ // 19 مهر94

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 10 دقيقه


همه چیز درباره موشک بالستیک آزمایش شده «عماد» وبازتاب آن در رسانه‌های آمریکایی‌ و عربی

>>> برد موشک بالستیک جدید عماد چقدر است؟ // 19 مهر94

 

واکنش آمریکایی‌ به آزمایش موشک عماد
 «آنتونی کوردزمن» تحلیلگر ارشد آمریکایی در گزارشی پیرامون موشک عماد نوشته که این اولین موشک بالستیک با قابلیت هدایت و کنترل ایران است. عضو ارشد اندیشکده آمریکایی در گزارشی  موشک دوربرد «عماد» را اولین موشک‌ بالستیک ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف خوانده بود.

 به گزارش فارس موشک دوربرد «عماد»، نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه با موفقیت آزمایش شد. «عماد» نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

 آزمایش موشک عماد در حالی با موفقیت انجام شده که سال گذشته میلادی عضو ارشد اندیشکده مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک آمریکا در بخشی از گزارش 242 صفحه‌ای با عنوان «گزینه های استراتژیک و نیروهای راکتی و موشکی ایران» به موشک دوربرد «عماد» اشاره کرده بود.

 «آنتونی کوردزمن» با بیان آنکه «این اعتقاد وجود دارد که ایران 45 سکوی پرتاب متحرک و 10 تا 12 سکوی ثابت پرتاب دارد»، درباره موشک عماد می‌نویسد: «یک نوع دیگر شهاب 3 که مشهور به عماد است. در واقع این یک شهاب 3 است اما دماغه آن قادر به تغییر جهت در طی مسیر است که به سیستم اجازه دقت بیشتر را می‌دهد».

 این کارشناس ارشد آمریکایی در این گزارش تاکید کرد: «در فوریه 2008 محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که ایران موشک هوشمند بالستیک ضد کشتی خلیج فارس را بر اساس موشک فاتح 110 ساخته است موشکی که قادر به هدف قرار دادن اهداف را در سراسر خلیج فارس دارد».

 وی با اشاره به موشک دوربرد عماد افزود: «یک موشک به نام عماد وجود دارد که 1700 کیلومتر برد، 500 متر دقت و  ظرفیت حمل 750 کیلوگرم را دارد».

 کوردزمن که گزارشس در 7 اکتبر سال 2014 منتشر شده، موشک دوربرد عماد را اولین موشک بالستیک مجهز به سامانه قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف خوانده و نوشته است: «گزارش شده  که تولید این موشک در سال 2016 انجام شود. تا به امروز هیچ نشانه‌ای درباره آزمایش این موشک وجود نداشته است».

بیشتربخوانید: چرا آمریکا مخالف خرید«اس۴۰۰»توسط ترکیه است؟ «اس۴۰۰»بهتر است یا پاتریوت؟ مقایسه پاتریوت با «اس۴۰۰»
+بیشتر بخوانید >>رونمایی از موشک جدید "object 4202" روسیه؛ دوهزار بار قوی‌تر از بمب هیروشیما
++بیشتربخوانید:  >>عربستان چه موشکهایی دارد و قدرت موشکی عربستان چقدر است؟

 

موشک «عماد» سوژه رسانه‎های عربی
 رسانه‎های عربی امروز ضمن پوشش خبر آزمایش موشک بالستیک «عماد» و انتشار تصاویر آن اعلام کردند که این موشک بومی و ساخته دست متخصصان ایرانی، قادر به هدف‎گیری دقیق و با دقت بسیار بالا است. آزمایش موشک بالستیک «عماد» به دست متخصصان ایرانی امروز کانون توجه رسانه‎های مختلف جهان بویژه مطبوعات عرب زبان بوده است.

 به گزارش فارس پایگاه خبری «کلام الیوم» با ارائه گزارشی در این زمینه اعلام کرد که این آزمایش موشکی به صورت «موفقیت‎آمیز» صورت گرفت و قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا هدف گیری کند.

 در ادامه گزارش پایگاه مصری کلام الیوم آمده است که دقت در ساخت این موشک و بومی بودن آن بدون مشارکت هیچ کشور خارجی، توجه رسانه‎های جهان را به خود جلب کرد.

 خبرگزاری «نبأ» نیز در تتیر گزارش منتشر شده درباره موشک عماد نوشته که «تهران عماد را به انبار موشکی بالستیک خود اضافه کرد».

 شبکه خبری «المیادین» نیز در این باره نوشته که ایران نسل جدید موشک‌های بالستیک خود را آزمایش کرد و «عماد» قادر است اهداف را با فاصله خیلی دور نابود کند.

 روزنامه «الشرق الاوسط» چاپ لندن پس از ترجمه اظهارات سردار دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و انتشار تصاویر موشک عماد، نوشت: برنامه موشک‎های بالستیک ایران از جمله موضوعات مورد بحث در مذاکرات هسته‎ای بین ایران و گروه 5+1 بوده است.

 پایگاه سعودی «الحیاه» نیز در پایان گزارش خود درباره آزمایش موشک «عماد» نوشته که این اقدام ایران می تواند تهدیدی برای کشورهای عربی منطقه باشد.

 خبرگزاری رویترز در بخش عربی خود منتشر کرد که جمهوری اسلامی ایران موشک بالیستیک دوربرد جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد.

 شبکه عربی سی ان ان نیز نوشته که تهران موشک نسل جدید و دوربرد و بومی «عماد» را به صورت موفقیت آمیز آزمایش کرد.

 موشک دوربرد «عماد»، نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با موفقیت آزمایش شد. «عماد» نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

 سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: در آستانه محرم حسینی فرزندان رشید ملت بزرگ و سلحشور ایران اسلامی در وزارت دفاع با مدد از الطاف بیکران الهی و رمز مقدس یا ابوالفضل العباس(ع) موشک دوربرد «عماد» نسل جدید موشک های بالستیک زمین به زمین جمهوری اسلامی ایران را با موفقیت آزمایش کردند.

 سردار دهقان با اشاره به راهبرد وزارت دفاع در توسعه و تکمیل توان موشکی نیروهای مسلح و افزایش قدرت بازدارندگی موثر جمهوری اسلامی ایران گفت: این موشک که همه مراحل طراحی وساخت آن به دست دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع انجام شد، نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است  که قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده به طور کامل منهدم کند.

 

بازتاب پرتاب موشک عماد در رسانه‌های خارجی
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک دوربرد "عماد" خبر داد. این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

 به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ایران روز یکشنبه( امروز) یک موشک بالستیک با دقت بالا را به طور موفقیت آمیز آزمایش کرد که یک پیشرفت مسلم در تلاش های ایران برای توسعه ظرفیت موشکی‌اش محسوب می‌شود.

 به گفته حسین دهقان وزیر دفاع ایران ، این موشک قادر است با دقتی بسیار بالا اهداف را مورد اصابت قرار دهد و آن را کاملا نابود کند.

 اوزی روبین یک کارشناس اسرائیلی در حوزه موشک های بالستیک گفت: موشک عماد یک جهش محسوب می‌شود و دارای یک سیستم کنترل و هدایت است.

 همچنین آنتونی کوردزمن ، یک محقق در مرکز مطالعات بین‌الملل و استراتژیک آمریکا پیش از این گفته بود که موشک عماد دارای برد هزار و 700 کیلومتری است که قابلیت حمل 750 کیلوگرم بار را دارد.

 خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با اعلام این خبر گزارش داد: رسانه‌های ایران بدون ارایه جزییات بیشتر درباره این آزمایش یا برد این موشک از آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک هدایت شونده دور برد سطح به سطح جدید در این کشور خبر دادند.

 ایران از سال 1992 بر خودکفایی و بومی سازی صنایع نظامی خود ، تولید موشک ، تانک و زیردریایی‌های سبک تاکید کرده است. دولت ایران مکررا در حال اعلام پیشرفت‌های نظامی خود است که به‌طور غیرمستقل تایید نشده است.

 جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است موشک های سطح به سطح با برد دو هزار کیلومتر دارد که می تواند فلسطین اشغالی و پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد.

 علاوه‌ بر این، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: ایران روز یکشنبه خبر آزمایش موفقیت آمیز موشک دور برد جدید بومی خود را اعلام کرد که نخستین موشک دور برد این کشور با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

 وزارت دفاع ایران تصاویر پرتاب موشک « عماد » را در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد اما به جزییات بیشتری درباره حداکثر برد یا سایر قابلیت های این موشک اشاره نشده است.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، این موشک در حالی آزمایش شد که برخی مقامات ایران ماه‌ها قبل اعلام کرده بودند توافق هسته‌ای اخیر جمهوری اسلامی با قدرت‌های جهان ممکن است محدودیت‌هایی برای برنامه موشکی این کشور ایجاد کند.

 حسین دهقان وزیر دفاع ایران گفت : ما برای تقویت بنیه دفاعی و توانمندی های موشکی خود از کسی اجازه نمی‌خواهیم.

 ایران اعلام کرده است موشک های این کشور هرگز حامل کلاهک هسته ای نخواهند بود زیرا تهران هیچ برنامه ای برای تولید سلاح های هسته ای ندارد اما مقامات نظامی ایران بر توسعه برنامه موشکی این کشور تاکید کرده اند.

 ایران و گروه 1+5 شامل، انگلیس، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و آمریکا در ماه ژوییه به یک توافق هسته ای دست یافتند که در ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور منجر به لغو تحریم های بین المللی می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری شینهوا، تلویزیون دولتی ایران به نقل از حسین دهقان وزیر دفاع این کشور از آزمایش موفقیت آمیز موشک دور برد عماد خبر داد.

 حسین دهقان درباره طراحی عماد گفت که این اولین موشک دوربرد قابل کنترل و هدایت شونده ایران است که تا لحظه برخورد به هدف کنترل‌پذیر است و طراحی و ساخت این موشک توسط کارشناسان بومی انجام شده است.

 وزیر دفاع ایران بدون اشاره به جزئیات فنی و برد این موشک از قابلیت دقت بسیار بالای آن در تخریب اهداف مورد نظر خبر داد.

 شبکه سی ان ان نیز ضمن انتشار خبر آزمایش موفقیت آمیز موشک عماد گزارش داد: این موشک بالستیک دور برد توسط کارشناسان ایرانی طراحی و ساخته شده است که به گفته وزیر دفاع ایران می تواند تا لحظه اصابت به هدف کنترل شود.

 سی ان ان در ادامه گزارش خود آورده است : پرتاب آزمایشی موشک دوربرد عماد در ایران با موفقیت انجام شده است.

 همچنین شبکه فاکس نیوز گزارش داد: ایران روز یکشنبه نسل جدیدی از موشک های بالستیک دور برد خود را به طور موفقیت آمیز آزمایش کرد.

 هنوز برد این موشک و دقت آن مشخص نیست اما یک موشک با دقت بالا و راهنما شونده محسوب می‌شود که تا لحظه اصابت به هدف قابل کنترل است.

 ایران می گوید که در حال حاضر موشک های زمین به زمینی در اختیار دارد که با برد هزار و 250 مایل قادرند اسرائیل و پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار دهند.

 روزنامه‌های صهیونیستی هاآرتص و اورشلیم پست نیز خبر پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز موشک دوربرد بالستیک سطح به سطح را منعکس کردند.

 به نوشته هاآرتص، برد این موشک و دقت آن مشخص نیست اما گفته شده می‌تواند تا لحظه اصابت به هدف کنترل شود.

+++ لینکهای مرتبط >>> پیشنهاد می شود مطالب زیر را نیز بخوانید:

>>موشک جدید "object 4202" روسیه؛ دوهزار بار قوی‌تر از بمب هیروشیما

>> همه چیز درباره ویژگیها وتفاوت موشکهای بالستیک «قیام» قدر «اچ» و «اف» >>> برد موشک قیام چقدر است؟

>> تفاوت «اس300» با «اس«400» چيست؟ >>> همه چيز درباره موشك «اس«400»

>> همه چیز درباره پرونده موشک‌های S300 و تحویل آن به ایران

>>  پوتین: موشک اس 300، پاداش ایران است

>>  علت‌ نگرانی‌ غرب‌ از‌ تحویل اس ـ ۳۰۰ به‌ ایران چیست؟

>>  استقرار سامانه موشکی «اس 400» در قطب شمال
>>  سامانه پدافند موشکی جدید روسیه،قاتل ماهواره‌‌ های آمریکایی

>>  تفاوت «اس 300» با آنتی 2500 چیست؟

>>> كدام كشورها سامانه اس-400 دارند؟ >>> جديدترين خبرها ازتحويل«اس 300»به ايران؛
>>> نظر وزیردفاع درباره خرید جنگنده سوخو۳۰ ،موشک جدید عماد2 ،سامانه اس300 وباور373
>>> نقش جنگنده سوخو-35 اس، در سوریه چیست؟ >>> توصیه روسیه: به سوخو-35 نزدیک نشوید!!

>>خواندن مطالب زیر نیز پیشنهاد میشود:

>>همه چیز درباره موشک بالستیک «عماد» موشک پیشرفته و متفاوت ایران >>> برد موشک جدید عماد چقدر است؟

>>همه چیز درباره ویژگیها وتفاوت موشکهای بالستیک آزمایش شده «قیام» قدر «اچ» و «اف»

برچسب ها: ,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید