کانال تلگرام بورس نگار

جستجو در مطالب بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

رصد لحظه ای بازار حین معاملات

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

محل آگهی شما

فروشگاه مهارت نگار

🔷مجمع سال 96 بانک صادرات هم جنجالی شد؛از اعتراض شدیدسهامداران تااعلام برنامه هاو زمان بازگشایی«وبصادر»؛درمجمع وبصادر چه گذشت؟//15بهمن96

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 5 دقيقه


>>مجمع 96 بانک صادرات هم جنجالی شد

>>> از اعتراض شدید سهامداران تا اعلام برنامه ها و زمان بازگشایی «وبصادر»؛ در مجمع وبصادر چه گذشت؟ //15بهمن96

 

وب سایت بورس نگار - سرانجام بعد از مدتها کش و قوس مجمع بانک صادرات بعنوان بزرگترین بانک بورسی ایران برگزار شد درحالی که این بار جو مجمع آام پیش می رفت در میانه های راه باز هم مجمع بانک صادرات جنجالی شد جزئیات این مجمع پرحاشیه را در ادامه باهم مرور خواهیم کرد...

 

با مجامع شرکتهای بورسی - سرانجام مجمع عادي به طور فوق العاده بانك صادرات امروز رسما تشكيل جلسه داد و حجت اله صيدي مدير عامل جديد اين بانك با تشويق حضار در پنل هيئت رييسه مستقر شد.اين مجمع با مجامع قبلي به طور ويژه اي متفاوت است، خبري از هياهو و بي نظمي در زمان ورود نبود و مسئولان با احترام بالايي با سهامداران برخورد داشتند


تهرانفر عضو هیئت مدیره بانک صادرات در گزارشی در ابتدا به عملکرد بانک پرداخت:

✅در سال ۹۵توانستیم علیرغم تمام فشارها ۱.۷۵ واحد درصد هزینه تمام شده پول را کاهش دهیم.

✅یکی از بزرگترین دستاوردها برای بانک صادرات خروج این بانک از لیست تحریم های اتحادیه اروپا بود.

✅سوئیفت یکی از ابزارهای مبادلات خارجی است که در تلاشیم با کمک مشاوران حقوقی خارجی و معتبر مشکل آن را حل کرده و در آینده سوئیفت را نیز باز کنیم.

✅تغییرات زیان بانک صادرات در  سال مالی ۹۵


مجمع آرام بانک صادرات در میانه راه جنجالی شد!
یکی از سهامداران حقیقی بانک صادرات خطاب به تهرانفر عضو هیئت مدیره این بانک گفت: خجالت آور است. شما در سال ۹۳-۹۴سود غیر واقعی اعلام کردید. شما معامله صوری نیشکر را انجام دادید، در سال ۹۴ اطلاعات اشتباه اعلام کردید. با اظهارات او، سایر سهامداران نیز شروع به اعتراض به عملکرد مدیران قبلی کردند.


اظهارات یکی دیگر از سهامداران در مجمع بانک صادرات نیز با این جملات ادامه یافت:
✅زمانی که برجام امضا شد صف خرید بانک صادرات به بیش از یک میلیارد رسید و این صف ۱.۳ میلیاردی ظرف سه روز عرضه شد. این امر چطور ممکن است جز اینکه اطلاعات نهانی ای باشد برای عرضه.
✅واگذاری نیشکر با آن نوع خاص که ۱ درصد ثمن معامله پرداخت شد و ۹۹ درصد مابقی به ۱۰-۱۵ سال آتی منتقل شد و آن هم به زیر مجموعه ها.
✅الان ادعا دارید ۱۰ هزار میلیارد تومان خط اعتباری گرفتید. با ۶۰۰-۷۰۰ میلیارد تومان، سهام سهامداران را با قیمت ۱۲۰ تومان بخرید.
✅در این شرایط آقای غلام ‌سوری رئیس هیات مدیره بانک می گوید با دید بلند مدت در سهام صادرات سرمایه گذاری کرده اید. اگر اینطور است، آقای سوری سهام را ۱۲۰ تومان بخر و بلند مدت سرمایه گذاری کن.

 


اهم برنامه های وبصادر از زبان مدیرعامل جدید بانک صادرات:

✅در مورد فروش سهام به برنامه های آتی نگاه کنید سپس تصمیم بگیرید. نماد باز شود قطعا از آن حمایت می کنیم و حمایت از حقوق سهامدار جز در زمان بازگشایی در دستور کار است.

✅ مدیرعامل وبصادر برنامه های کوتاه، میان مدت و بلند مدت بانک را تبیین کرد: در مرحله اول صورت های مالی سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه بانک و گزارش تفصیلی تا قبل از پایان سال در کدال قرار می گیرد.

✅ صیدی: در میان مدت باید ۵ اقدام صورت دهیم

✅اول ساختار مالی بانک باید اصلاح شود

✅دوم سهم بازار بانک باید افزایش یابد

✅سوم مطالبات معوق را تعیین تکلیف کنیم

✅چهارم بهای تمام شده پول باید کاهش یابد

✅پنجم رفع محدودیت های بین المللی

✅با توجه به برنامه های اعلامی سال ۹۸ سال سودآوری بانک خواهد بود و نمی توان برای سال ۹۷ انتظار سود داشت.

✅در سال آتی برنامه ها را اجرایی خواهیم کرد و بانک صادرات همان بانک ۵۰ میلیارد دلاری خواهد شد.

پس از پرسش و پاسخ ها و صحبت های مدیر عامل بانک، قرائت گزارش ۳۰ بندی حسابرس آغاز شده و تعدادی از سهامداران از آنجا که می دانند خبری از سود نیست و رای آنها تاثیری در تصویب صورت های مالی ندارد در حال ترک سالن هستند.


حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات در پایان درباره بازگشایی نماد گفت:
✅در مورد فروش سهام به برنامه های آتی نگاه کنید سپس تصمیم بگیرید. نماد باز شود قطعا از آن حمایت می کنیم و حمایت از حقوق سهامدار جز در زمان بازگشایی در دستور کار است. مدیرعامل وبصادر برنامه های کوتاه، میان مدت و بلند مدت بانک را تبیین کرد: در مرحله اول صورت های مالی سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه بانک و گزارش تفصیلی تا قبل از پایان سال در کدال قرار می گیرد.با توجه به برنامه های اعلامی سال ۹۸ سال سودآوری بانک خواهد بود و نمی توان برای سال ۹۷ انتظار سود داشت. در سال آتی برنامه ها را اجرایی خواهیم کرد و بانک صادرات همان بانک ۵۰ میلیارد دلاری خواهد شد.

صیدی: در میان مدت باید ۵ اقدام صورت دهیم
✅اول ساختار مالی بانک باید اصلاح شود
✅دوم سهم بازار بانک باید افزایش یابد
✅سوم مطالبات معوق را تعیین تکلیف کنیم
✅چهارم بهای تمام شده پول باید کاهش یابد
✅پنجم رفع محدودیت های بین المللی

 

مجمع بانک صادرات
✅سهامداری که دید اعضای پنل به سوالات با زبان فارسی پاسخی ندارند، به زبان ترکی سوال خود را پرسید.
✅سهامداران به نحوه محاسبه مطالبات بانک از دولت و عدم پرداخت بدهی  دولت به بانک اعتراضات گسترده ای داشتند.


برگزاری مجمع امروز بانک صادرات با اسانس درد و دل سهامداران / مدیر عامل جدید بانک: برنامه های مثبت زیادی را برای این بانک در نظر دارم / آینده خوبی  در انتظار است / روند زیان دهی متوقف می شود، شک نکنید //اخباربانک/بورس24//

خبرهای تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد...

برچسب ها: ,,,,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید
کارگزاری بانک سامان