کانال تلگرام بورس نگار

جستجو در مطالب بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

رصد لحظه ای بازار حین معاملات

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

محل آگهی شما

فروشگاه مهارت نگار

🔶گزارش تحلیلی ازچشم‌انداز بازار پلی‌اتیلن تا سال۲۰۲۶ ازنگاه سایت انرژی گلوبال؛ایران و آمریکا،کشورهای پیشرو در رشدتولید پلی‌اتیلن درجهان/28آبان97

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 3 دقيقه


گزارش تحلیلی از چشم‌انداز بازار پلی‌اتیلن تا سال ۲۰۲۶ از نگاه سایت انرژی گلوبال؛ ایران و آمریکا، کشورهای پیشرو در رشد تولید پلی‌اتیلن در جهان/28آبان97

 

وب سایت بورس نگار – چشم انداز بازار پتروشیمی تا سال 2026 چگونه خواهد بود؟ سایت انرژی گلوبال در گزارشی تحلیلی از ایران و آمریکا بعنوان کشورهای پیشرو در رشد بازار پلی‌اتیلن در جهان تا سال ۲۰۲۶ میلادی نامبرده و چشم‌انداز صنعت پلی‌اتیلن را مورد بررسی قرار داده است...

 

نفت وگاز و پتروشیمیی - براساس اطلاعات یک شرکت تحلیلی و جمع‌آوری داده‌ها، دو کشور ایران و آمریکا باعث رشد جهانی قابلیت معاملات در بازارجهانی پلی‌اتیلن خواهند شد. این امر می‌تواند میزان تولید ۵۰/ ۱۱۰ میلیون تن درسال ۲۰۱۷ را تا سال ۲۰۲۶ به ۹/ ۱۵۰ میلیون تن درسال ارتقا بخشد. گزارش شرکت گلوبال دیتا درباره چشم‌انداز صنعت جهانی پلی‌اتیلن درسال ۲۰۲۲ نشانگر آن است که در ۹ سال آینده نزدیک به ۱۱۰ مجتمع تولیدی به‌طور خاص در منطقه خاورمیانه و آسیا آماده بهره‌برداری خواهند شد.


 ایران به‌عنوان کشوری در خاورمیانه، قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ میلادی با کمک ۲۲ تولیدکننده پلی‌اتیلن، قابلیت تولید خود را به نزدیک ۷/ ۶ میلیون تن درسال افزایش دهد. هزینه‌های سرمایه برای این پروژه‌ها حدود ۹۰/ ۷ میلیارد دلار است. آمریکا نیز در مسیر این روند، قصد دارد ۲۶/ ۱۱ میلیارد دلار برای ساخت ۱۹ واحد تولیدی پلی‌اتیلن با قابلیت تقریبی ۴/ ۹ میلیارد تن درسال را در طول این چشم‌انداز هزینه کند. اضافه شدن این میزان ظرفیت توسط شرکت پتروشیمی و پلیمر گاز مایع Badlands Ngls LLC به مرحله اجرا درخواهد آمد.


به گفته مدیر پروژه پتروشیمی در شرکت داده‌های گلوبال دیتا، «برای ایران و آمریکا، هزینه ارزان عرضه و وجود ذخایر بالای گاز طبیعی از دلایل اصلی تعجیل در افزودن قابلیت تولید پلی‌اتیلن در این کشورها است. ایران از نظر داشتن مواد اولیه ارزان قیمت و نزدیکی به بازارهای درحال توسعه در آسیا، آماده افزایش قابلیت گسترده تولید پلی‌اتیلن در سال‌های آتی است.


هدف اصلی این افزایش قابلیت در ایالات متحده نیز، صادرات به دیگر کشورهای قاره آمریکا است.»در آسیا، چین این طرح را برنامه‌ریزی کرده تا با ایجاد ۱۳ مجتمع تولید پلی‌اتیلن بتواند در سال ۲۰۲۶ قابلیت تولید خود را به میزان تقریبی ۴/ ۴ میلیون تن در سال برساند. هزینه‌های سرمایه برای این مجتمع‌های تولیدی ۲۸/ ۴ میلیارد دلار است. اضافه شدن ظرفیت‌های عمده این طرح توسط شرکت نفت و گاز CNOOC Ltd و شرکت پتروشیمی شیژیانگ صورت خواهد گرفت. مدیر پروژه شرکت گلوبال دیتا درادامه می‌افزاید: «این انتظار می‌رود که چین، با جمعیت بالای خود و اقتصاد در حال رشدش به افزایش تقاضای پلی‌اتیلن ادامه دهد. برای رسیدن به این میزان بالا، این کشور قصد دارد به تعداد پروژه‌های پتروشیمی خود بیفزاید.»در کشورهای سابق عضو اتحاد جماهیر شوروی، بیشترین میزان اضافه شدن ظرفیت‌های پلی‌اتیلن در روسیه است که تا سال ۲۰۲۶، به قابلیت تخمینی ۴/ ۶ میلیون تن در سال می‌رسد. هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای این واحدها تقریبا ۳۷/ ۹ میلیارد دلار در دوره پیش‌بینی شده ۹ ساله خواهد بود که هلدینگ سیبور، برترین شرکت در اضافه شدن ظرفیت‌های عمده در روسیه، مسوولیت بهره‌برداری آن را برعهده خواهد داشت.


در آمریکای جنوبی، بولیوی پیشروترین کشور در این زمینه است و قصد افزودن ۸/ ۰ میلیون تن عرضه پلی‌اتیلن در سال تا سال ۲۰۲۶ را دارد. هزینه سرمایه برای این واحدها ۱۸/ ۱ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است. در آفریقا، مصر طرح سرمایه‌گذاری تا ۲۷/ ۱ میلیارد دلار را برای افزایش قابلیت‌های تولید به ۴/ ۱ میلیون تن در سال دارد و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶ این برنامه فعال شود.در قاره اروپا، جمهوری چک طرح سرمایه‌گذاری ۷/ ۰ میلیارد دلاری برای افزایش قابلیت تولید پلی‌اتیلن تا میزان ۲۷/ ۰ میلیون تن در سال را دارد که در ۹ سال آینده آغاز می‌شود.هلدینگ سیبور، گازپروم و شرکت آمریکایی Badlands Ngls LLC سه شرکت برتر جهان در زمینه ظرفیت‌های اضافی برنامه‌ریزی شده در این دوره از چشم‌انداز ۹ ساله خواهند بود.//«نیپنا»

برچسب ها: ,,,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید
کارگزاری بانک سامان