کانال تلگرام بورس نگار

جستجو در مطالب بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

رصد لحظه ای بازار حین معاملات

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

محل آگهی شما

فروشگاه مهارت نگار

🔵در مجمع «فولاد» چه گذشت؟ برنامه فولاد برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی؛ چقدر سود درمجمع فولادمبارکه تقسیم شد؟ / 16مرداد99

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 12 دقيقه


>>در مجمع «فولاد» چه گذشت؟ چقدر سود درمجمع فولادمبارکه تقسیم شد؟برنامه فولاد برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته / 16مرداد99

>>>مشروح کامل اتفافات مجمع فولاد مبارکه + مهمترین اهداف فولاد مبارکه در سال جاری
>>>سود سهامداران فولاد مبارکه از طریق سجام پرداخت خواهد شد // 16مرداد99

+ در مجمع 1400 فولاد مبارکه چه گذشت؟ جزئیات کامل مجمع فولاد مبارکه را اینجا بخوانید
+ در مجمع 1401 فولاد مبارکه چه گذشت؟ جزئیات کامل تصمیمات مهم مجمع فولاد مبارکه را اینجا بخوانید

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار

وب سایت بورس نگار - مجمع یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین شرکتهای بازار سرمایه یعنی فولادمبارکه درحالی در روز 15 مرداد برگزار شد که قیمت سهم فولاد از زمان مجمع سال پیش که 380 تومان بود به 2100 تومان رسیده بود در ادامه خلاصه ای از اتفاقات و حواشی آن را باهم مرور می کنیم ...

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
جدیدترین خبرها از مجامع بورسی -  مجمع فولاد مبارکه درحالی امروز برگزار شد که قیمت سهم فولاد از زمان مجمع سال پیش که 380 تومان بود به 2100 تومان رسیده و سود نقدی هر سهم نیز 225 ریال تصویب شد با توجه لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در روز چهارشنبه، ۱۵ مردادماه ۱۳۹۹، ساعت ۹:۰۰ صبح بصورت آنلاین برگزار شد...


>اهم موارد گزارش مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:
🔹تقسیم سود 225 ریالی در مجمع فولاد مبارکه
🔹موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائی‌ها در دست بررسی است.
🔹مطالعات افزایش ظرفیت در بخش نورد و اسیدشویی فولاد امیرکبیر کاشان در دست بررسی است و تا سه ماه آینده کلنگ زنی می‌شود.
🔹طرح فولاد سفید دشت در دهه فجر و الکترود گرافیتی تا نیمه اول سال افتتاح می‌شود.
🔹صندوق بیمه ایمیدرو جهت راه اندازی معادن کوچک ، حساب سپرده 100 میلیارد تومانی به نام فولاد مبارکه ایجاد خواهد کرد.
🔹سود سهامدارانی که سجامی شده اند از طریق آن واریز خواهد شد
🔹تقسیم سود 225 ریالی در مجمع فولاد مبارکه

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار

++درمجمع «شستا»چه گذشت؟ چگونه سود #شستا را بگیریم؟ زمان بازگشایی"شستا" و افزایش سرمایه ازمحل جایزه
+بیشتربخوانید: چگونه صندوق «پالایشی یکم»بخریم؟ جزئیات پذیره‌نویسی «دارا دوم»+آیا خرید«پالایشی یکم»سودآور است؟

 

>>>مشروح کامل اتفافات مجمع فولاد مبارکه:
مهندس عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی سالانه این شرکت از تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: برای ادامه این راه موفقیت آمیز تامین مواد اولیه، بزرگ‌ترین چالش‌ پیش روی شرکت است.


مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه سال جاری با حضور 68.23 درصد سهامداران در محل برگزاری همایش های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می توانستند به صورت آنلاین و با واردنمودن کدبورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را به صورت زنده مشاهده نمایند.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش نخست این مجمع با ارائه گزارش عملکرد این شرکت در سال 98، گفت: در مجموع تولیدات فولاد مبارکه با 16درصد افزایش از 6 میلیون و 776 هزار تن در سال 97 به هفت میلیون و 835هزارتن در سال 98 رسیده است. سهم محصولات گرم از این تولیدات 6 میلیون و 94 هزارتن با 20درصد افزایش نسبت به سال گذشته، محصولات سرد و پوشش‌دار با 2 درصد افزایش به یک میلیون و 741 هزار تن رسید.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
وی با بیان این که درآمد حاصل از فروش محصولات شرکت در سال گذشته، بیش از 39هزار میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: حدود 28 هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات گرم و 11هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات سرد و پوشش‌دار بوده است که در مجموع درآمد شرکت از محل فروش محصولات 67 درصد نسبت به سال 97 رشد کرده است.

 

مهندس عظیمیان با اعلام این که در سال 98 فروش داخلی با رشد 4.5 درصدی به 6 میلیون و 130هزار تن رسید، از افزایش فروش صادراتی با 65 درصد رشد به یک میلیون و 450هزار تن خبر داد.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
وی در رابطه با عملکرد شرکت در حوزه سودآوری اظهار کرد: سود ناخالص فولاد مبارکه در سال 98 ، با 52 درصد رشد نسبت به سال 97، به 166 هزار میلیارد ريال؛ سود عملیاتی با 28 درصد افزایش به 152 هزارمیلیارد ريال و سود خالص هم با 21درصد افزایش به 147هزار میلیارد ريال رسیده است. مهندس عظیمیان با اشاره به بهای تمام شده تولید فولاد در سال 98، افزود: 57 درصد هزینه ها که بخش اعظمی را به خود اختصاص داده است مربوط به تامین مواد مستقیم مصرفی بوده است و 34درصد برای بخش سربار ساخت و 9 درصد نیز صرف پرداخت دستمزدها شده است.


مدیر عامل فولاد مبارکه با اشاره به برنامه‌های توسعه در این مجموعه عظیم صنعتی اضافه کرد: احداث خط تولید نورد گرم 2 فولاد مبارکه، مهم‌ترین پروژه مطرح در شرکت است . این پروژه  پس از 12 سال بدعهدی اروپا ، با سرمایه گذاری بالغ بر 70 هزار میلیارد ریال ظرف مدت 3 سال با هدف تکمیل سبد محصولات و زنجیره ارزش به بهره برداری خواهد رسید و با این اقدام ضمن پیشگیری از خام فروشی، سود بسیار بالایی برای سهامداران و ذینفعان شرکت به ارمغان خواهد آورد.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
وی پروژه احداث خط تولید کنسانتره در شرکت فولاد سنگان خراسان را از دیگر طرح های مهم فولاد مبارکه برشمرد و با اشاره به این که فاز اول این پروژه 5 میلیون تنی در خردادماه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید، تصریح کرد: فاز دوم این پروژه به زودی و به احتمال یسیار زیاد تا اواخر مرداد ماه انجام خواهد شد.وی در همین خصوص اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا کار این پروژه با کمی مشکل مواجه شد. با این حال علی رغم عدم حضور کارشناسان خارجی و شرایط مذکور همه عوامل اجرایی داخلی برای پیشرفت دست به دست هم دادند تا این پروژه که نقش مهمی در تولید و تامین مواد اولیه فولاد مبارکه دارد، هرچه سریعتر در مدار تولید قرار گیرد.


مهندس عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود به سایر پروژه های توسعه ای در دست اجرای گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه واحد فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با بیش از 30 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و حمایت شرکت فولاد مبارکه با هدف تولید 800 هزار تن تختال از سال 95 آغاز شد و تا پایان سال 98 بیش از 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
وی در همین خصوص به سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث کارخانه 30 هزار تنی تولید الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه به عنوان اولین شرکت در کشور برای دست یابی به دانش فنی و تولید الکترودهای گرافیتی دراقدام نموده است. در این راستا سرمایه گذاری بالغ بر  330 میلیون یورو در سال 1399 در دستور کار قرارگرفت. و خوشبختانه فاز نخست این خط تولید که شامل سالن ماشین‌کاری است، تا پایان سال 98 بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این در حالی است که در طراحی اولیه این کارخانه قابلیت توسعه به 45 هزار تن را نیز دارد و پیش بینی می شود بخش عمده ای از نیاز شرکت به انواع الکترود گرافیتی را مرتفع نماید.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به اهتمام فولاد مبارکه نسبت به عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و مسئولیت پذیری در قبال جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: این شرکت با موافقت سهامداران و هیئت مدیره شرکت همواره در این حوزه با تخصیص مبلغی تلاش کرده است تا در کنار هموطنان باشد این در حالی است که شیوع ویروس کرونا باعث شد شرکت نگاه خاص تری به آسیب دیدگان این حوزه داشته باشد. و علاوه بر مساعدت مالی که بر اساس مصوبات صورت گرفته هیئت مدیره صورت گرفت، موافقت شد تا اکسیژن مورد نیاز بیماران مورد نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان را نیز به صورت رایگان تامین نماید.


وی افزود: در سال های اخیر که تحریم های ظالمانه، قلب تپنده صنعت کشور را نشانه رفته است، شاهد این هستیم که مدیران و کارکنان با غیرت و باتدبیر فولاد مبارکه در سال 98 نیز خوش درخشیدند.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
حمیدرضا عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود از سرمایه گذاری فولاد مبارکه در اجرای طرح احداث شبکه فاضلاب و جمع آوری پساب شهری شهرستان های لنجان و مبارکه به عنوان یکی دیگر از سرمایه گذاری های موفق شرکت یاد و با تاکید بر این این که این اقدام در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت و با هدف تامین بخشی از آب مورد نیاز شرکت در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: با به بهره برداری رسیدن این پروژه پساب شهرهای مورد نظر به جای سرریز شدن به رودخانه زاینده رود و به بار آوردن خسارت های زیست محیطی ، توسط این شبکه جمع آوری ، تصفیه و در خطوط تولید شرکت به عنوان یک منبع آب پایدار بازچرخانی خواهند شد.

 

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه سخنان خود با اشاره به سختی هایی که در طول سال 99 شرکت با آن مواجه بوده است ، ادامه داد: با وجود تحریم ها و کمبودهای مواد اولیه و تجهیزات و ...  با همت و تلاش مدیران و کارکنان شرکت در سال 98 قطار پر سرعت فولاد مبارکه همچنان به مسیر تعالی و رشد فزاینده خود ادامه داد. تا جائیکه بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور با نام فولاد مبارکه به ثبت رسید و این شرکت به لحاظ ارزش بازار بین شرکت های تولیدی در بورس جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.  

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
وی کسب جایزه طلایی بنیاد کیفیت اروپا در ارزیابی EFQM اروپا، کسب عنوان برترین شرکت دانشی و راهیابی به جایزه مدیریت آسیا، کسب تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، دستیابی به رتبه اول در ارزش بازار سرمایه کشور، کسب جایزه ملی کیفیت ایران در محصول قلع اندود، دریافت تنها تندیس زرین تعالی سازمانی و سازمان سرآمد کشور، دریافت رتبه اول در گروه فلزات اساسی از میان 100 شرکت برتر ایرانی را از جمله افتخارات شرکت در سنوات اخیر و سال 98  اعلام کرد .

 

مهندس عظیمیان کسب همه این موفقیت ها را وامدار نیروی انسانی پرتلاش، فداکار و خستگی ناپذیر شرکت دانست و از آن ها به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان نام برد.

وی در همین خصوص و در بخش پایانی سخنان خود از تلاش بی دریغ کارکنان و مدیران شرکت که در برابر تندبادها، از جمله  تحریم های ظالمانه آمریکا تا شیوع ویروس کوئید 19 جانانه مقاومت کردند و دست از تلاش برنداشتند تا چرخ اقتصاد کشور در بالا و پائین دست صنعت فولاد در گردش باشد، تشکر و قدردانی کرد.

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار
در ادامه این جلسه قائم مقام رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)  و رئیس مجمع از خرید شرکت اپال پارسیان به عنوان یکی از مهمترین اهداف فولاد مبارکه در سال جاری نام برد.
عباس نعیمی گفت: تامین مالی شرکت باید از دو طریق منابع داخلی یا خارجی صورت گیرد.
وی ادامه داد: منابع خارجی از طریق وام از کشورهای خارجی است و یا به صورت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور است که این منابع به جهت شرایط کشور فعلا منتفی است. منابع داخلی به صورت استقراض از بانک‌های داخلی و بازار سرمایه است. افزایش سرمایه فولاد مبارکه سال گذشته از طریق بازار سرمایه، مبلغ 3400 میلیارد تومان بوده است که این عدد قابل توجهی نیست. لذا فولاد مبارکه برای تحقق اهداف خود در توسعه ها به حمایت سهامدارن نیاز دارد.


قائم مقام رئیس هیئت عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: فولاد مبارکه توانست از نظر ارزش، سهام هلدینگ خلیج فارس را پشت سر گذارد و به رتبه یک برسد. سهامداران این شرکت باید در نظر داشته باشند،حفظ این رتبه بسیار با اهمیت است که باید توسط سهامداران صورت گیرد.
بنابراین گزارش در ادامه مجمع صورت‌های مالی فولادمبارکه به اتقاق آرا به تصویب رسید. و روزنامه‌های دنیای اقتصاد، صمت، تعادل و ایران به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار انتخاب شدند.
همچنین در پایان مجمع عمومی سالانه فولاد مبارکه با موافقت اعضا برای سال 1399، به میزان 47.025 میلیارد ریال سود تقسیم شد که برای هر سهم 225 ریال سود درنظر گرفته شد.//تنظیم وب سایت بورس نگار

+تکمیلی:

>>سود سهامداران فولاد مبارکه از روز 2 مهر 99 با واریز به حساب سجام و برای سهامدارانی که سجامی نشده اند از 10 آبان 99 با مراجعه به شعب بانک تجارت انجام خواهد شد// وب سایت بورس نگار

نتایج مجمع فولاد مبارکه وب سایت بورس نگار

>> بیشتر بخوانید: >>> جزئیات نحوه دریافت سود سهام سهامداران فولاد مبارکه در سال 96 اعلام شد

برچسب ها: ,,,,,,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید
کارگزاری بانک سامان