کانال تلگرام بورس نگار

جستجو در مطالب بورس نگار

مطالب برگزیده بورس نگار

مطالب پيشنهادي بورس نگار

جدیدترین خبرهای بورسی

🔶در مجمع بورسی«بیمه پارسیان»چه گذشت؟ ازتاسیس«بیمه اتکایی پارس» تا افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی وپذیرش «آتیه پارسیان»/26 اردیبهشت 1400

مدت زمان مطالعه تخمین مدت زمان مطالعه‌ی مطلب: 4 دقيقه


 
>>در مجمع بورسی «بیمه پارسیان» چه گذشت؟ از تاسیس «بیمه اتکایی پارس» تا افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی وپذیرش «شرکت آتیه پارسیان»/26 اردیبهشت 1400

 

وب سایت بورس نگار - مجمع یکی از بزرگترین شرکتهای بیمه خصوصی یعنی #مجمع_بیمه_پارسیان در 22 فروردین با حضور اکثریت سهامداران برگزار و با تقسیم سود نقدی 30 تومانی وخبرهای مهم از آینده شرکت بکارش پایان داد در ادامه خلاصه ای از اتفاقات مهم مجمع بیمه پارسیان را باهم مرور می کنیم ...


 نتایج مجمع بیمه پارسیان وب سایت بورس نگار
نتایج مهم مجمع بیمه پارسیان وب سایت بورس نگار
جدیدترین خبرها از مجامع بورسی - مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه پارسیان راُس ساعت 10:00 یکشنبه 1400/02/26 درمحل  خيابان وليعصر، بالاتر از بلوار ميرداماد، خيابان قباديان غربي، پلاک 22 برگزار گردید که در آن 30 تومان سود نقدی تقسیم شد...  

 


براساس این گزارش با اطلاع رسانی قبلی این شرکت بیمه بورسی، طبق پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، این مراسم به صورت پخش زنده و با حضور 89.54 درصدی سهامداران برگزار شد و سهامداران بطور کامل در جریان مصوبات آن قرار گرفتند.

این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، ابتدا نسبت به انتخاب ریيس مجمع، نظّار و منشي جلسه اقدام و پس از استقرار هيأت ریيسه مجمع و نمايندگان بيمة مركزي جمهوري اسلامي ايران و سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس، گزارش عمکرد و فعاليت هاي شركت در سال 99 توسط مديرعامل ارایه گرديد.

نکته مهم این گزارش حفظ سودآوری و اندوخته های درخور توجه سال 99 بود که توسط هادی اویار حسین نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل تشریح شد.

تركيب بهينة پرتفوي، ايفاي تعهدات قانوني و آیين نامه‌اي، شفافيت صورت هاي مالي و همچنین ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و فعالیت های خیرخواهانه از نكات مثبت عملكرد شركت بیمه پارسیان در سال مالي مورد اشاره بود.

 

 

>>حاضرین درجلسه مجمع بیمه پارسیان:
گروه مالي پارسيان(سهامي خاص)
شرکت سرمايه گذاري تدبير(سهامي خاص)
شرکت صباتامين پارسيان(سهامي خاص)
شرکت سرمايه گذاري پارسيان (سهامي خاص)
شرکت مديريت سرمايه گذاري کوثر بهمن (سهامي خاص)
شرکت سرمايه گذاري فرهنگيان(سهامي خاص)
شرکت سرمايه گذاري پارس توشه(سهامي عام)
بانک سرمايه (سهامي عام )
صندوق.س.ا.بازارگرداني اميد لوتوس پارسيان
ساير اشخاص حقيقي وحقوقی  

 

 

خلاصه موارد مهم مطرح شده در مجمع بیمه پارسیان:

✅ ظرف یک ماه آینده مراحل افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی به مبلغ 1500 میلیارد تومان انجام خواهد شد.

✅ شرکت آتیه پارسیان درخواست پذیرش داده و در حال طی کردن مراحل است.

✅ از زمین ائل گلی تبریز سود خوبی بردیم و منتظر شرایط مناسب برای فروش آن هستیم.

✅ با توجه به شدت خروج پول و علی رغم تلاش سهامداران حقوقی نتوانستیم بیشتر از این از سهم حمایت کنیم

✅ برای دریافت طلب‌مان از ایران خودرو اقداماتی کردیم. این طلب از 600 میلیارد تومان به 90 میلیارد تومان رسید و اکنون 60 میلیارد و 700 میلیون تومان باقی مانده است.

✅ با ایران خودرو توافق کردیم به جای بدهی خود، دو قطعه زمین به نام بیمه پارسیان بزند که این موضوع در حال طی کردن روند کارشناسی خود است.

✅ به دلیل شیوع کرونا، خسارات بیمه کمتری در سال قبل پرداخت کردیم که موجب افزایش سود شرکت شده است.

✅ با توجه به نوسانات ارزی، بخشی از سود تسعیر ارز اعلام نشده است که به محض تسویه بدهی های ارزی، اثر آن‌ها اعلام خواهد شد

✅ نسبت توانگری بیمه پارسیان در سال قبل 129 درصد بوده که سطح یک کشور است.

✅ بیمه اتکایی پارس توسط بیمه پارسیان تاسیس شده است که 350 میلیارد تومان سرمایه دارد و سال دیگر به 500 میلیارد تومان خواهد رسید. 30 درصد از سرمایه این شرکت از محل پذیره نویسی است که اوایل خرداد ماه پذیره نویسی آن انجام خواهد شد.

✅ از بیمه مرکزی به طور انحصاری مجوز بیمه صندوق های امانات را گرفته ایم//

در پایان پس از قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانوني شركت و پس از ارایه پاسخ­هاي لازم در مورد بندهاي گزارش حسابرس و سؤالات مطروحه، صورت هاي مالي برای عملكرد منتهي به 1399/12/30به تصويب رسيد و در زمينة ميزان تقسيم سود عملكرد سال مالي مذكور نيز بحث و بررسي لازم بعمل آمد و تقسيم مبلغ 300 ريال سود به ازاء هر سهم به تصويب سهامداران حاضر در مجمع رسيد.

همچنین شرکت تدوین و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و شرکت هوشیار مفید به عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی البدل در سال مالی آتی و روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی شرکت جهت درج آگهی های این شرکت انتخاب شدند.

گردآوری: وب سایت بورس نگار؛ منابع: کدال/ روابط عمومی بیمه پارسیان/همفکران

برچسب ها: ,,,,,,,,,,,

جدیدترین خبرهای اقتصادی


جدیدترین مطالب بورس نگار


پربیننده ترین مطالب بورس نگار


برای عضویت کلیک کنید